Twente vs Fortuna Sittard, wynik spotkania: 2-0

W ostatniej kolejce Eredivisie drużyna Twente podejmowała na własnym stadionie Fortunę Sittard. Mecz, który odbył się w De Grolsch Veste zakończył się zwycięstwem gospodarzy 2-0. Pomimo bezbramkowego remisu na przerwę, piłkarze Twente zdołali pokonać rywali i zgarnęli cenne trzy punkty. Spotkanie to miało miejsce 2 dni temu, dokładnie 6 kwietnia o godzinie 19:00.

Relacja z przebiegu meczu piłki nożnej Twente - Fortuna Sittard

Dziś na stadionie De Grolsch Veste odbyło się zacięte starcie pomiędzy drużynami Twente i Fortuna Sittard. Mecz ten był jednym z emocjonujących pojedynków kolejki 29 Eredivisie.

Sędzią głównym spotkania był Rob Dieperink z Holandii, który czuwał nad prawidłowym przebiegiem starcia. Atmosfera na stadionie była gęsta, kibice dopingowali swoje drużyny, tworząc niesamowite klimatyczne wsparcie.

Pierwsza połowa nie przyniosła spektakularnych bramek, obie drużyny grały ostro i skoncentrowanie, ale brakowało skuteczności w ostatnich akcjach. Wynik do przerwy utrzymywał się na remisowym poziomie 0-0.

Druga połowa przyniosła jednak zmianę. W 52. minucie S. Fofana strzelił pierwszego gola dla Twente, wywołując euforię wśród kibiców. Fortuna Sittard próbowała odpowiedzieć, ale defensywa gospodarzy była nie do przejścia.

W 86. minucie R. van Wolfswinkel podwyższył prowadzenie Twente na 2-0 po pięknym uderzeniu, asystującemu zawodnikowi C. Eitingowi. To było uderzenie, którym zapewnił swojej drużynie trzy punkty.

Spotkanie obfitowało w kartki. Rodrigo Guth z Fortuny Sittard został ukarany dwukrotnie żółtymi kartkami i w rezultacie zobaczył czerwoną kartkę w 35. minucie. Kaj Sierhuis i Justin Lonwijk również zobaczyli żółte kartki.

Twente zakończyło mecz bez otrzymania czerwonej kartki, co świadczyło o dyscyplinie i skuteczności ich gry. Natomiast drużyna gości musiała radzić sobie w dziesiątkę od 35. minuty po drugiej żółtej kartce dla Rodrigo Gutha.

Po tym zwycięstwie Twente ma teraz przed sobą trudne mecze z takimi rywalami jak Ajax, Almere City FC i AZ Alkmaar, podczas gdy Fortuna Sittard zmierzy się z Feyenoord, Vitesse i GO Ahead Eagles. Ten wieczór na De Grolsch Veste na pewno zostanie zapamiętany przez kibiców obu drużyn.