Na obiekcie Fortuna Sittard Stadion dnia 2024-03-16 17:45 miało miejsce spotkanie Fortuna Sittard kontra PEC Zwolle zakończone wynikiem 3-1

W meczu 26. kolejki Eredivisie drużyna Fortuna Sittard podejmowała PEC Zwolle na własnym stadionie. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 3:1, którzy już na przerwę schodzili do szatni z minimalnym prowadzeniem 1:0. Mecz odbył się 16 marca 2024 roku o godzinie 17:45 na Fortuna Sittard Stadion, a relację z tego starcia przygotowujemy dla Was w dniu 18 marca 2024 o godzinie 7:35.

Relacja z przebiegu meczu piłki nożnej Fortuna Sittard - PEC Zwolle

Dziennikarze sportowi z całego kraju z zapartym tchem śledzili starcie pomiędzy drużynami Fortuna Sittard i PEC Zwolle, które odbyło się na Fortuna Sittard Stadion w ramach 26. kolejki Eredivisie. Mecz rozpoczął się o godzinie 17:45, a na boisku zobaczyliśmy zaciętą walkę o trzy punkty.

Od pierwszych minut obie ekipy starały się narzucić swój styl gry, ale to gospodarze szybko przejęli inicjatywę. W 37. minucie K. Sierhuis strzałem głową umieścił piłkę w siatce, dając prowadzenie Fortunie Sittard. Asystę przy tej bramce zanotował M. Dijks, co sprawiło, że atmosfera na stadionie nabrała jeszcze większego napięcia.

Po przerwie gospodarze kontynuowali swoją ofensywną grę, co zaowocowało drugim golem w 59. minucie. Tym razem na listę strzelców wpisał się J. Lonwijk po zagraniu O. Özyakupa. PEC Zwolle próbowało odrobić straty, lecz defensywa Fortuny była niezwykle skuteczna.

Ostatnie minuty meczu były prawdziwą ucztą dla kibiców gospodarzy. W doliczonym czasie gry, Alessio da Cruz ustalił wynik na 3-0 po asyście Ivo Pinto. Chociaż PEC Zwolle zdołało zdobyć honorowego gola w ostatniej minucie poprzez trafienie L. Thya, to jednak to Fortuna Sittard cieszyła się z pełnej puli punktów po końcowym gwizdku sędziego.

Spotkanie nie obyło się bez kartek, zarówno gospodarze jak i goście musieli zmierzyć się z ostrzeżeniami sędziego. Żółte kartki zostały pokazane Ragnarowi Oratmangoenowi z Fortuny oraz Anouarowi El Azzouziemu, Lennartowi Thyemu i Bramowi van Polenowi z PEC Zwolle.

Mimo emocjonującego meczu, który zakończył się wynikiem 3-1 na korzyść Fortuny Sittard, obie drużyny szybko muszą otrząsnąć się po tym starciu. Następne mecze dla Fortuny to starcia z zespołami Sparta Rotterdam, NEC Nijmegen i Twente, natomiast PEC Zwolle zmierzy się kolejno z Ajaxem, Utrechtem i Excelsiorem. Kibice już nie mogą doczekać się kolejnych emocji na boisku!