Mecz NEC Nijmegen vs Fortuna Sittard zakończony wynikiem 4-1 dnia 2023-12-15 19:00

W dniu 15 grudnia 2023 roku na stadionie Goffertstadion odbył się mecz piłkarski pomiędzy drużynami NEC Nijmegen i Fortuna Sittard w ramach 16. kolejki Eredivisie. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem drużyny NEC Nijmegen z wynikiem 4-1, a już na przerwę piłkarze prowadzili 2-0.

Mecz piłkarski NEC Nijmegen - Fortuna Sittard zakończony wynikiem 4-1

Mecz piłkarski pomiędzy drużynami NEC Nijmegen a Fortuna Sittard odbył się w ramach 16. kolejki Eredivisie. Spotkanie rozegrane zostało na stadionie Goffertstadion, a sędzią głównym był Edwin Van de Graaf. Gospodarze wygrali zdecydowanie 4-1, dając kibicom wiele emocji podczas tej potyczki.

W 33. minucie meczu M. Mattsson zdobył pierwszą bramkę dla NEC Nijmegen, ustalając wynik na 1-0. Na koniec pierwszej połowy, w 45. minucie, Koki Ogawa podwyższył prowadzenie gospodarzy na 2-0.

W drugiej połowie, w 50. minucie, Mees Hoedemakers otrzymał czerwoną kartkę, pozostawiając drużynę gospodarzy w dziesiątkę na boisku. W 53. minucie Rodrigo Guth z Fortuna Sittard został ukarany żółtą kartką. Jednak w 69. minucie K. Sierhuis zdobył gola dla gości, zmniejszając wynik do 2-1. Jednak już w kolejnej minucie M. Mattsson zdobył swoją drugą bramkę w meczu, ustalając wynik na 3-1. S. Hansen w 75. minucie strzelił czwartego gola dla NEC Nijmegen, ustalając ostateczny wynik na 4-1.

W doliczonym czasie gry, Elayis Tavsan otrzymał żółtą kartkę, a Lasse Schøne z NEC Nijmegen również został ukarany w 86. minucie. Kilka chwil później, w 83. minucie, Ivo Pinto z Fortuna Sittard również dostał żółtą kartkę. W ostatnich minutach gry, Tijjani Noslin z gości otrzymał czerwoną kartkę, pozostawiając ich z dziewięcioma zawodnikami na boisku.

Następne mecze dla NEC Nijmegen to spotkania z GVVV Veenendaal, Feyenoord oraz Twente. Natomiast Fortuna Sittard zmierzy się kolejno z FC Eindhoven i Sparta Rotterdam.