Mecz między Fortuna Sittard oraz NEC Nijmegen na stadionie Fortuna Sittard Stadion dnia 2024-04-02 19:00: wynik 1-1

W ostatnim spotkaniu między drużynami Fortuna Sittard oraz NEC Nijmegen, które odbyło się 2 kwietnia o godzinie 19:00 na Fortuna Sittard Stadion, obie ekipy podzieliły się punktami, remisując 1-1. Mimo starań z obu stron, wynik na przerwę pozostał bezbramkowy, a ostateczna rywalizacja zakończyła się podziałem punktów.

Relacja z przebiegu meczu Fortuna Sittard - NEC Nijmegen

Dziś na Fortuna Sittard Stadion miało miejsce zacięte starcie pomiędzy drużyną gospodarzy, a przybyłymi gośćmi z NEC Nijmegen. Mecz zakończył się remisem 1-1, a emocje sięgały zenitu już od pierwszego gwizdka sędziego.

Mecz w pigułce

Pierwsza połowa nie przyniosła bramek, choć zawodnicy obu drużyn stworzyli kilka groźnych sytuacji pod bramką rywali. Dopiero w 59. minucie to goście wyszli na prowadzenie za sprawą strzału Róbera, który wykorzystał asystę M. Hoedemakersa. Jednak radość kibiców NEC Nijmegen nie trwała długo, bo zaledwie 16 minut później K. Sierhuis doprowadził do wyrównania po zagraniu Alessio da Cruza.

Spotkanie obfitowało w ostre pojedynki, co potwierdzają żółte kartki dla zawodników obu ekip. W drużynie Fortuny Sittard kartki otrzymali Oğuzhan Özyakup oraz Dimitrios Siovas, natomiast w NEC Nijmegen został ukarany Calvin Verdonk. Niestety, emocje nieco przechyliły się poza granice fair play w końcówce, co zaowocowało czerwoną kartką dla jednego z zawodników gospodarzy.

Wynik 1-1 nie zadowolił żadnej ze stron, ale kibice mogą być zadowoleni z zażartej walki na boisku. Następne spotkania obu drużyn zapowiadają się równie interesująco, gdyż Fortuna Sittard zmierzy się z Feyenoord, Vitesse oraz GO Ahead Eagles, a NEC Nijmegen czekają starcia z PEC Zwolle, Feyenoord oraz AZ Alkmaar.