Spotkanie Fortuna Sittard - AZ Alkmaar zakończone wynikiem 1-2

W jednym z meczów 22. kolejki Eredivisie drużyna Fortuny Sittard podejmowała u siebie ekipę AZ Alkmaar. Spotkanie, które odbyło się 2 dni temu, 17 lutego o godzinie 17:45 na Fortuna Sittard Stadion, było pełne emocji i zwrotów akcji. Ostatecznie to goście wywalczyli zwycięstwo, pokonując gospodarzy 2:1. Jakie wydarzenia miały miejsce na murawie? Oto nasza relacja.

Relacja z przebiegu meczu piłki nożnej między Fortuna Sittard a AZ Alkmaar

Fortuna Sittard podejmowała na własnym terenie ekipę AZ Alkmaar w ramach 22. kolejki Eredivisie. Mecz rozegrany został na Fortuna Sittard Stadion o godzinie 17:45 pod okiem sędziego głównego Richarda Martensa z Holandii.

Spotkanie rozpoczęło się dynamicznie, obie drużyny poszukiwały okazji strzeleckich. To jednak gospodarze w 18. minucie wyszli na prowadzenie za sprawą Iñigo Córdoby, który skutecznie wykorzystał sytuację po asyście niejakiego zawodnika.

Po przerwie inicjatywę przejęli goście z AZ Alkmaar, a w 63. minucie Vangelis Pavlidis doprowadził do wyrównania, bezlitośnie wykorzystując okazję. Mecz nabierał tempa, a emocje na trybunach sięgały zenitu.

W doliczonym czasie gry, dokładnie w 90. minucie, decydujące trafienie dla AZ Alkmaar zanotował Donyell De Wit po asyście Lennarta Zeefuika. To bramka na wagę trzech punktów, która zapewniła drużynie z Alkmaar zwycięstwo na wyjeździe.

Mecz zakończył się rezultatem 1-2 na korzyść gości, którzy zdołali odwrócić losy spotkania i wywalczyć cenne punkty. Ostatecznie Fortuna Sittard musiała uznać wyższość rywali, choć walka była zacięta do ostatnich minut.

W trakcie meczu obie drużyny otrzymały żółte kartki - dla gospodarzy była to Justin Lonwijk w 41. minucie, natomiast dla gości kartonik ukarł Riechedly'ego Bazoera w 69. minucie. Czerwonych kartek nie odnotowano.

Podsumowując, to spotkanie okazało się emocjonującą batalią, w której ostatecznie górą byli goście z AZ Alkmaar, odnosząc zwycięstwo na terenie rywali. Kibice mogli być świadkami wyrównanej i pełnej zwrotów akcji rywalizacji, która na długo pozostanie w ich wspomnieniach.

Następne mecze oczekujących drużyn to dla Fortuna Sittard starcia z Waalwijk, Excelsiorem oraz Ajaksem, natomiast AZ Alkmaar zmierzy się z Ajaksem, Spartą Rotterdam oraz Excelsiorem. Kibice już nie mogą się doczekać kolejnych emocji na holenderskich boiskach!