Dnia 2024-01-28 15:45 na stadionie Kras Stadion odbyło się spotkanie FC Volendam - Fortuna Sittard - 0-1

W dniu 28 stycznia 2024 roku na Kras Stadion odbył się mecz piłkarski pomiędzy drużynami FC Volendam i Fortuna Sittard w ramach Eredivisie. Mecz zakończył się zwycięstwem Fortuna Sittard 1-0, po bramce strzelonej w drugiej połowie.

Profesjonalna relacja z meczu: FC Volendam - Fortuna Sittard

Mecz rozpoczął się o godzinie 15:45 na Kras Stadion, gdzie gospodarzami była drużyna FC Volendam, a gośćmi - Fortuna Sittard. Sędzią głównym spotkania był Edwin Van de Graaf z Holandii.

Pierwsza połowa meczu nie przyniosła bramek, mimo że obie drużyny stworzyły kilka groźnych sytuacji pod bramkami rywali. Zawodnicy obu zespołów prezentowali wysoki poziom gry, ale brakowało skuteczności w wykończeniu akcji.

Po przerwie, w 49. minucie, na prowadzenie wyszli goście - Fortuna Sittard, po bramce strzelonej przez Iñigo Córdobę, który wykorzystał asystę K. Petersona. Mimo prób odrobienia straty, gospodarze nie zdołali pokonać defensywy rywali do końca spotkania.

Spotkanie nie obyło się bez kartek. Żółte kartki otrzymali Lequincio Zeefuik z drużyny FC Volendam oraz Iñigo Cordoba z Fortuna Sittard. Ostatecznie to goście zakończyli mecz w dziesiątkę po drugiej żółtej kartce dla Iñigo Cordoby w 84. minucie.

Mecz zakończył się wynikiem 0-1 na korzyść Fortuna Sittard, co pozwoliło im zdobyć cenne trzy punkty w Eredivisie. Następne mecze dla FC Volendam to starcia z Utrecht, PSV Eindhoven oraz Vitesse, natomiast Fortuna Sittard zmierzy się z Heerenveen i Groningen.