Przymierzasz się do inwestycji do Ethereum? Przeczytaj koniecznie!

Jeśli jesteś zainteresowany inwestowaniem na rynku walut cyfrowych, lub jeśli po prostu jesteś ciekawy Ethereum, teraz jest świetny czas na rozpoczęcie poszukiwań. Choć należy pamiętać, że rynek jest zmienny, prawdą jest również, że doświadcza wykładniczego wzrostu. Ethereum jest jedną z największych i najbardziej popularnej kryptowaluty, a w najbliższych latach prawdopodobnie odniesie jeszcze większy sukces.

Dlaczego teraz jest czas na inwestowanie w Ethereum

Istnieje kilka powodów, dla których teraz jest czas na inwestowanie w Ethereum. Oprócz wszystkich powodów wymienionych powyżej, cena Ethereum znacznie wzrosła w ciągu ostatniego roku, co oznacza, że nawet jeśli spadnie po zakupie, nadal będziesz miał przyzwoity zwrot z inwestycji. Ethereum jest zdecentralizowaną platformą obliczeniową, która ma kilka aplikacji i programów budowanych na jej szczycie. Ludzie, którzy z niej korzystają i tworzone aplikacje przyczyniają się do wzrostu wartości sieci, co oznacza, że prawdopodobnie będzie ona rosła w miarę wzrostu zainteresowania. Wzrosło również zainteresowanie ze strony dużych banków i firm, co może doprowadzić do jeszcze większego wzrostu i wykorzystania sieci Ethereum. Wreszcie, technologia stojąca za Ethereum jest nadal we wczesnej fazie rozwoju, więc istnieje możliwość dla przeciętnych inwestorów, aby wejść w sieć, zanim stanie się ona zbyt droga.

Co można zrobić z Ethereum?

  • Podobnie jak Bitcoin, możesz wysłać pieniądze gdziekolwiek i dotrą one w ciągu kilku sekund bez scentralizowanego organu. Możesz również używać Ethereum do budowania aplikacji i programów, które działają bez przestojów, cenzury, oszustw czy ingerencji stron trzecich. Technologia i wykorzystanie Ethereum wciąż się rozwija i nie wiemy, co wszystko zostanie zbudowane na jego szczycie w nadchodzących latach, ale niektóre z przypadków użycia, które zostały zbudowane lub są budowane w sieci, obejmują:

  • Zdecentralizowana wymiana: Zdecentralizowana wymiana to rynek lub platforma, na której handlowcy mogą kupować i sprzedawać kryptowaluty bez strony trzeciej, takiej jak Coinbase, wchodzącej między dwie strony, aby wziąć opłatę i kontrolować przepływ pieniędzy. Inwestorzy, którzy chcą handlować różnymi kryptowalutami, będą chcieli użyć zdecentralizowanej wymiany, ponieważ zwiększy to płynność ich inwestycji.

  • Zdecentralizowane media społecznościowe: Zamiast budować stronę internetową, która polega na reklamach, aby zarabiać pieniądze, dapp Ethereum może pozwolić Ci zarabiać pieniądze, pobierając od swoich zwolenników niewielką ilość Etheru. Możesz również użyć zdecentralizowanej sieci mediów społecznościowych, aby zbudować publiczność i wykorzystać swój wpływ, aby pomóc w promowaniu projektów lub firm, w które wierzysz.