PEC Zwolle - Fortuna Sittard, wynik spotkania - 2-0

W sobotę, 5 listopada 2023 roku o godzinie 13:30 odbył się emocjonujący mecz piłki nożnej w ramach Eredivisie. Na MAC³PARK Stadion drużyna PEC Zwolle podejmowała rywali z Fortuny Sittard. Po zaciętej rywalizacji gospodarze wyszli zwycięsko, kończąc spotkanie wynikiem 2-0. Już w pierwszej połowie PEC Zwolle objęło prowadzenie, które utrzymało do końca meczu. Sędzią głównym tego spotkania był Danny Desmond Makkelie z Holandii.

Relacja z meczu PEC Zwolle vs Fortuna Sittard

Mecz pomiędzy zespołami PEC Zwolle i Fortuna Sittard w ramach 11. kolejki Eredivisie odbył się na stadionie MAC³PARK Stadion. Mecz rozpoczął się o godzinie 13:30 w dniu 5 listopada 2023 roku. Sędzią głównym spotkania był Danny Desmond Makkelie z Holandii.

W pierwszej połowie zawodów kibice obu drużyn mogli obserwować zaciętą walkę na boisku. Jednak to gospodarze szybko objęli prowadzenie. W 42. minucie meczu D. van den Berg strzelił gola, wykorzystując asystę Z. Buurmeestera, co pozwoliło drużynie PEC Zwolle na przejście na prowadzenie 1-0.

Druga połowa również obfitowała w emocje. Obie drużyny starały się zdobyć bramkę, a piłkarze nie szczędzili wysiłku na boisku. W końcówce spotkania O. Velanas podwyższył prowadzenie PEC Zwolle, strzelając gola w 90. minucie po asyście F. Druijfa, ustalając wynik meczu na 2-0.

Spotkanie nie obyło się bez kartek, sędzia pokazał trzy żółte kartki dla gospodarzy, a mianowicie Anselmo Garcia MacNulty w 46. minucie, Younes Namli w 69. minucie oraz Damian van der Haar w 90. minucie. Z kolei Marko Lazetić z drużyny Fortuna Sittard został ukarany żółtą kartką w 36. minucie.

Po zakończeniu spotkania kibice mogli cieszyć się zasłużoną wygraną drużyny PEC Zwolle. Następne mecze dla PEC Zwolle to starcia z PSV Eindhoven, Waalwijk oraz FC Volendam, natomiast Fortuna Sittard zmierzy się z zespołami Heracles, Heerenveen oraz Vitesse.